Aby zapewnić skuteczniejsze działanie ochronne pasów bezpieczeństwa, samochód wyposażony jest w napinacze przednich pasów bezpieczeństwa, które w trakcie gwałtownego zderzenia czołowego cofają o kilka centymetrów taśmę pasa, gwarantując w ten sposób dokładne przyleganie taśmy pasa do ciała, zanim rozpocznie się akcja przytrzymywania pasem.
Uaktywnienie napinacza rozpoznawalne jest przez zablokowanie zwijacza; taśma pasa bezpieczeństwa nie wysuwa się dalej w momencie jej wyciągania.
OSTRZEŻENIE Aby zapewnić maksymalnie działanie ochronne napinacza pasa, należy ustawić taśmę pasa w taki sposób, aby ściśle przylegała do klatki piersiowej i do bioder.
Podczas interwencji napinacza wydziela się niewielka ilość dymu. Dym ten nie jest szkodliwy i nie oznacza pożaru
Napinacz pasa nie wymaga żadnej obsługi ani smarowania.
Wszelkie interwencje zmiany warunków oryginalnych spowodują utratę jego sprawności.
Jeżeli w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń (powodzie, sztormy, itp.), napinacz pasa zostanie zalany wodą i błotem, należy bezwzględnie go wymienić.
UWAGA
Napinacz pasa bezpieczeństwa jest urządzeniem jednorazowego użytku. Po uaktywnieniu napinacza należy zwrócić się do ASO Fiata, aby go wymienić.
Interwencje, które powodują uderzenia, wibracje lub nagrzanie miejscowe (powyżej 100C przez maksymalny czas 6 godzin), w strefie napinacza, mogą spowodować jego uszkodzenie lub uaktywnienie.
W razie wątpliwości należy zwrócić się do ASO Fiata.
Przerywanie i wznawianie automatycznego utrzymywania prędkości jazdy
W celu przerwania automatycznego
utrzymywania prędkości
jazdy należy pociągnąć
dśwignię do siebie.
Przerywanie automatycznego utrzymywania
prędkości jazdy nastąpi
również w przypadku naciśnięcia
pedału ...
Czyszczenie szyb
Dźwignia prawa rys. 46 steruje działaniem
wycieraczek i spryskiwaczy szyby przedniej.
WYCIERACZKI SZYBY PRZEDNIEJ/SPRYSKIWACZE SZYBY PRZEDNIEJ
Działają tylko, gdy kluczyk w wyłączniku
zapłonu jest w położeniu MAR.
Pokrętło na dźwigni ...
USB wideo
Przesunięcie sterownika wprawo iwybranie pozycji "Odtwarzanie wideo", gdy
wyświetlany jest ekran USB audio, powoduje przejście w tryb USB wideo.
Funkcja ta nie działa w przypadku korzystania z urządzenia USB do
przenoszenia
zdjęć lub korzystania z funkcji Mirr ...